قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

خربزه با نام علمی cucumis melon    از تیره کدوئیان گیاهی است یک پایه که گل های نر و ماده ان از هم جدا هستند .

گل مهمترین اندام گیاه در میوه خربزه است که شامل

گل نر : حاوی پرچم و فاقد مادگی است

گل های ماده : که بصورت انفرادی بیشتر در ساقه های درجه 1 و 2 تشکیل شده و در ساقه اصلی تقریباً مشاهده نمیگردند در این گل ها پرچم های گل ناقص و معمولاً گرده گل در آنها تشکیل نمیشوند .

گل های دو جنسی که دارای هر دو جزء پرچم و مادگی می باشند ساختمان گل کامل (هرمافرودیت ) هم مانند گل ماده است با این تفاوت که در آنها هم پرچم و هم مادگی رشد کرده و پرچم ها نیز مانند پرچم گل های نر دانه گرده تولید می کنند و برعکس گل های ماده عقیم نیستند ولی همیشه تعداد گل های نر بیش از گل های ماده و هر مافرودیت است ، اکثر گلها هرمافرودیت در اولین و دومین گره شاخه میوه دهنده ظاهر میشوند .

در خربزه گرده افشانی گل ها بوسیله حشرات بویژه زنبور عسل انجام میگیرد که در اصطلاح به این روش انتیموفیل گفته میشود.

ریشه در گیاه خربزه شامل ریشه عمیق و ریشه های افشان می باشد که طول ریشه های جانبی ممکن است تا 2 -2.5 متر در خاک گسترانده شوند.

بذر خربزه معمولاً در درجه حرارت 15-12 درجه سانتی گراد شروع به جوانه زدن می کند و مناسبترین درجه حرارت برای رشد و نمو 35 – 25 درجه سانتی گراد است ، همانند سایر گیاهان خانواده کدوئیان به آب و هوای گرم و آفتابی جهت رشد و حداکثری محصول بعمل آمده نیاز دارد و بهترین شرایط رشد را در مناطقی با تابستان طولانی و درجه حرارت بالا می دهد. گیاهانی هستند یکساله و به فصل رشد زیاد نیاز دارد و بهتر است در آخرین روزهای سرمای بهاره کاشته شود .

این هوا میتواند در شیرین شدن میوه نقش عمده ای داشته باشد ، نیاز خاکی جهت کاشت و رشد حداکثری ، خاک هایی با مواد غذایی آلی و معدنی کافی می باشد خاک هایی با بافت شنی یا سیلتی و لوم قوی با زهکشی مناسب شرایط بسیار خوبی را می توانند ایفا کنند.

نکاتی مهم در کاشت و تولید محصول :

1-رطوبت باعث توقف رشد و شیوع بیماری های قارچی میشود .

2-کود های دامی کاملاً پوسیده همچنین کود های شیمی و آلی مورد نیاز بسیار حائز اهمیت  اند.

3-خاک های اسیدی برای رشد مناسب نمی باشند بهترین خاک از نظر  PH خاک های با PH بین 5/6  تا 5/7 می باشد .

4-تهیه کود گاوی کاملاً پوسیده به میزان 35 تن در هکتار در پاییز یا زمستان سال قبل و مخلوط کردن با خاک میتواند کاملاً مناسب باشد .

ارقام مختلف خربزه در ایران

  • خربزه خاقانی
  • خربزه قصری
  • خربزه حاج ماشالهی
  • خربزه جعفر ابادی
  • خربزه ایوانکی
  • خربزه سوسکی سبز
  • خربزه جارجو
  • خربزه درگزی
  • خربزه گرگاب اصفهان

10-خربزه عباس شوری